Sonte në Klan TV, i ftuar është kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami për të folur rreth situatës politike në RMV si dhe orjentimin e 80 mij votave që fitoj kandidati shqiptar prof Blerim Reka i mbeshtetur nga Lëvizja BESA.

Ndryshe, Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka thënë se shqiptarët votuan profesorit Blerim Rekën ndërsa maqedonasit nuk janë ende të gatshëm të votojnë një President shqiptar transmeton gostivari24.info

Kasami ka thënë që ky sukses i Rekës dhe mbështetja e Lëvizjes BESA e regjistroj edhe njëher në histori që shqiptarët dolën të garojnë me kandidat shqiptar.

Shqiptarët dinë të votojnë por edhe të dënojnë theksoi Kasami në Klan Maqedoni./gostivari24/