Policia ka nisur kërkimet në zonën e Kanalit të Cukës,  për kufomën e 55-vjeçarit Arben Shaqiri, banues rom në fshatin Cukë.

Burime për News 24 bëjnë me dije se  dyshohet se 55 vjeçari është vetëmbytur si shkak i problemeve familjare.

Mësohet, ndër të tjera se ai ka qenë arrestuar dhe dënuar për ushtrim dhune ndaj bashkëshortes së tij dhe veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës.

Në vitin 2005, Shaqirit i kanë përdhunuar e më pas vrarë një djalë 6 vjeç.

Dyshohet se autori ishte një vrasës serial manjak, i quajtur Klodjan Saliaj, i cili më herët kishte vrarë edhe një tjetër 65-vjeçar rom.