Anna Tatangelo tregon armët e saj të forta fizike brenda një pishinë në Greqi, ku ndodhet për pushimet verore. Këngëtarja italiane, që është edhe bashkëshortja e këngëtarit italian, Giggi D’Alessio, kohët e fundit i ka kaluar 1 milion e 400 mijë ndjekës në Intagram.

Ajo njihet si tifozë e zjarrtë e Juventusit dhe nuk e ka fshehur pasionin e sa për bardhezinjtë edhe pse bashkëshorti i saj është napolitan i thekur.